HipHop, Breakdance
HipHop, BreakdanceHip-hop

należy do ulicznych stylów tańca (street dance) i może obejmować szeroki zakres ruchów pochodzących z różnych stylów: old school hip hop, hip hop new style, hip hop new age i hip-hop freestyle. Korzysta on także z technik charakterystycznych dla lockingu, poppingu i funku. Taniec hip-hop stwarza okazję tańczącym do niebywałej ekspresji, a także własnej inwencji i pomysłowości. Taniec pozwala wykorzystać swoje ciało niczym instrument by wyrazić siebie i odnaleźć w sobie energię. Hip hop jest tańcem, który daje wiele możliwości, jest to styl dający maksimum swobody, dlatego nietrudno dostosować się do obowiązujących tu reguł. Każdą figurę możesz interpretować jak tylko chcesz, możesz stworzyć swój indywidualny styl, który w pełni wyrazi Ciebie oraz Twoje uczucia. Oczywiście jak w każdym tańcu trzeba trzymać się pewnego kanonu - niesamowity efekt hip-hopowego stylu osiąga się stosując między innymi tak zwane izolacje, umiejętne wykorzystywanie przepony i przede wszystkim, taniec na nisko ugiętych kolanach.

Breakdance

to taniec ulicy i zarazem jedna z części kultury Hip-Hop. Polega on na wykonywaniu ewolucji połączonych z czystym, rytmicznym tańcem. Wszystkie te elementy powinny być płynnie wykonane w rytm muzyki. Breakdance to rodzaj tańca, wymagający dobrych predyspozycji fizycznych, kondycji oraz wysokiego poczucia rytmu. Osoba tańcząca breakdance to B-boy mężczyzna lub B-girl kobieta.
Na zajęciach będzie można poznać następujące elementy tego tańca: Toprocks, Drops, Footworks, Power moves, Freezes. Zapraszamy Wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w najbardziej wyzwolonym stylu tańca jakim jest breakdance.