Adam Berkowicz - Instruktor tańca, Choreograf, Międzynardowy Sędzia

Adam Berkowicz, związany z ruchem tanecznym od 1976 roku, to doświadczony instruktor tańca I kat od 1978 roku. Posiadacz uprawnień Imperial Society Teachers of Dancing - associate (1995) i licencjatu (1996). Jego wkład w świat taneczny obejmuje rolę choreografa w zespołach ZPiT "Krakowiacy" w Krakowie oraz "Małopolska" przy Stomil Dębica.

W ciągu 11 lat był nauczycielem historii tańca, baletu i tańca towarzyskiego w studium KO w Krośnie. Berkowicz to także wykładowca na kursach kwalifikacyjnych oraz autor wielu inicjatyw, takich jak Grand Prix Podkarpacia czy Klubowy Puchar Polski.

Nie tylko wspierał rozwój wybitnych tancerzy, ale również wychował znakomitych nauczycieli tańca, w tym Tomasza Berkowicza, właściciela i założyciela studia tańca AT Dance w Chicago. Adam Berkowicz, członek Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca w Anglii od 1993 roku, jest również sędzią tańca towarzyskiego od 1980 roku. Posiada najwyższą kategorię sędziowską w Polsce i jest arbitrem na zawodach różnej rangi, w tym Mistrzostwach Polski.

Jego wychowankowie odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej, zdobywając 2. miejsce na Mistrzostwach Europy oraz 7. miejsce na turnieju w Kopenhadze. Adam Berkowicz podkreśla, że taniec to nie tylko sztuka, lecz także sposób wyrażania siebie, co doskonale widać po jego uczniach, którzy od lat cieszą się osiągnięciami na światowej scenie tanecznej.